Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Trak Wood-Mizer LT20 pomaga w odbudowie rodzinnej firmy tartacznej na Lazurowym Wybrzeżu

Restoring Family Sawmilling Business with Wood-Mizer LT20 in Cote d’Azur, France

 

Spinelli Palanca Services to firma z ponadstuletnim doświadczeniem w ochronie lasów i wykorzystywaniu ich zasobów. Firma powstała w 1912 roku w miejscowości Castagniers we Francji i była rozwijana przez kolejne pokolenia, konsekwentnie dostosowując swoją ofertę do zmieniających się wymagań rynku. W 2014 roku Sebastien Spinelli przejął rodzinny interes z zamiarem odbudowy dawnej świetności firmy, która na Lazurowym Wybrzeżu, od dawien dawna znana była z wysokiej jakości produktów i usług tartacznych.    

- Praca z drewnem to u nas tradycja rodzinna – tłumaczy Sebastien Spinelli, współwłaściciel firmy. – Wszystkiego nauczyłem się od dziadka i ojca, którzy pracowali jako drwale i tartacznicy. Mój ojciec Didier Spinelli odbudował częściowo firmę rodzinną założoną dawniej w Castagniers, a ja dołączyłem do niego w  2014 roku. Wspólnie z moimi partnerami biznesowymi Cyrylem Palanca i Jean-Pierrem Castiglia postanowiliśmy ją zrestrukturyzować i przywrócić jej dawny charakter. Wierzę, że z maszynami i narzędziami do obróbki drewna Wood-Mizer będziemy mogli odbudować pozycję naszej firmy w branży tartacznej na Lazurowym Wybrzeżu. 

Obecnie firma Spinelli Palanca Services zlokalizowana jest w miejscowości L’Able, nieopodal Malaussène, oddalonej niespełna 50 km od przepięknego Wybrzeża Śródziemnomorskiego. Poza wysokiej jakości elementami konstrukcyjnymi do budowy dachów i domów z drewna oferuje ona drewno opałowe, świadczy usługi ochrony drzewostanu w lasach i parkach oraz pielęgnuje tereny zielone na posesjach prywatnych i w przestrzeni publicznej.– Tworzymy zgrany zespół ludzi, którzy wykonują swoją pracę z dużym poświęceniem i zaangażowaniem, zawsze pamiętając o poszanowaniu przyrody i środowiska wokół nas. Nasza firma otrzymała certyfikat PEFC i bierze udział w globalnym programie promującym odpowiedzialne korzystanie z zasobów leśnych – wyjaśnia Sebastien.

 

 

Pracownicy firmy Spinelli Palanca Services są cenionymi w regionie fachowcami od wszelkich prac pielęgnacyjno-konserwacyjnych dotyczących terenów zielonych w miastach, prywatnych ogrodów czy lasów. Najbardziej jednak dumni są z prac leśnych, jakie wykonują wysoko w górach, ponieważ pomimo trudności i ryzyka, jakie podejmują, zawsze wykonują swoje zadania w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi standardami.  

Firma Spinelli Palanca Services opiera swoją działalność tartaczną wyłącznie na maszynach i narzędziach do obróbki drewna Wood-Mizer. 
– Nasza współpraca z firmą Wood-Mizer rozpoczęła się niespełna dwa lata temu, gdy dowiedzieliśmy się o jej produktach na stronie internetowej firmy. Zakupiliśmy trak taśmowy LT20 z łożem o długości 7,2 m oraz obrzynarkę do desek EG300. Ze względu na duży wybór różnych rodzajów i profili brzeszczotów stosujemy tylko oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer. Operator traka regeneruje brzeszczoty samodzielnie, korzystając z dedykowanych narzędzi Wood-Mizer: ostrzarki BMS250 oraz rozwieraka BMT150

Trak LT20 to najważniejsza maszyna w naszym przedsiębiorstwie, ponieważ dzięki niej możemy nadać zwykłemu drewnu większą wartość i uczynić je produktem pożądanym przez klientów – stwierdza Sebastien. - Trak taśmowy LT20 z przedłużeniem łoża świetnie sprawdza się przy produkcji długich belek i kantówek wykorzystywanych w konstrukcji pokryć dachowych i przy budowie szkieletów domów mieszkalnych. Najczęściej przecieramy drewno takie jak sosna, świerk czy jodła, które pozyskujemy z okolicznych lasów i sprowadzamy do doliny. Oprócz długich elementów konstrukcyjnych produkujemy wiele innych detali wykorzystywanych w budowie dachów, szkieletów czy elewacji. Nasi klienci cenią sobie też drewniane produkty do ogrodu i na taras. Coraz częściej pytają o wyroby z drewna pozyskiwanego lokalnie. Drewno z okolicznych lasów ma dla nas wyjątkową wartość. Produkty wytwarzane przez Spinelli Palanca Services odzwierciedlają charakter i tradycję Lazurowego Wybrzeża, będącego częścią kultury śródziemnomorskiej.

 

 

Drugą maszyną Wood-Mizer wykorzystywaną na co dzień w firmie Spinelli Palanca Services jest obrzynarka do desek EG300. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie traka LT20, ponieważ podnosi  wydajność procesu produkcyjnego. – To wysoce przydatna maszyna, gdyż można na niej szybko i sprawnie odciąć nierówne krawędzie przerabianego drewna. Nawet mniej doświadczony operator jest w stanie przyspieszyć proces produkcyjny i wytworzyć idealnie proste deski. Obecnie wykorzystujemy tylko dwie piły do cięcia, ale w przyszłości chcemy zamontować pięć tarcz i wykorzystywać tę maszynę w roli wielopiły, produkując idealnie równe kantówki - zapewnia Sebastien.   

Przyszłość firmy Spinelli Palanca Services rysuje się optymistycznie, ponieważ wkrótce firma powiększy się o linię tartaczną opartą na traku przemysłowym WB2000 i sprzęcie do załadunku i sortowania materiału. - Chcemy zbudować linię tartaczną we współpracy z burmistrzem i miejscową społecznością przedsiębiorców leśnych, którzy udzielą nam wsparcia finansowego. Z trakiem Wood-Mizer WB2000 będziemy mogli zwiększyć wydajność produkcji, dostarczając klientom produkty dobrej jakości w większych ilościach i z krótszym czasem oczekiwania – zapewnia Sebastien. 

- Polecam produkty Wood-Mizer wszystkim tartacznikom i rzemieślnikom poszukującym wydajnych, niezawodnych i przystępnych cenowo rozwiązań do przerobu drewna. Przed zakupem traka LT20 robiliśmy wiele porównań z produktami firm konkurencyjnych, ale żadna maszyna nie przewyższyła traka  Wood-Mizer pod względem opłacalności inwestycji. Obecnie inżynierowie firmy Wood-Mizer pracują nad projektowaną wyłącznie dla naszego przedsiębiorstwa konfiguracją linii tartacznej z trakiem WB2000, która spełni nasze oczekiwania i cele biznesowe.

 

 

Sebastien Spinelli jest znanym i szanowanym przedsiębiorcą, który zaopatruje lokalny rynek w wysokiej jakości produkty drzewne oraz świadczy szereg usług z zakresu leśnictwa, ogrodnictwa i pielęgnacji terenów zielonych. Jego firma zgodziła się na współorganizację Spotkania z Klientami Wood-Mizer i wraz z  przedstawicielami oddziału Wood-Mizer France przywitała dziesiątki odwiedzających, chętnych zapoznać się z nowościami produktowymi Wood-Mizera. W dniach 29 – 30 marca 2023 r. Wood-Mizer przedstawił szereg maszyn i rozwiązań dla branży drzewnej, m.in. legendarny trak LT40 Mobile, trak LT20 WIDE Mobile, trak LT15CLASSIC WIDE Mobile oraz maszyny wykorzystywane w przedsiębiorstwie Spinelli Palanca Services: trak LT20 w wersji stacjonarnej z przedłużeniem łoża, obrzynarkę do desek EG300 oraz wydajny sprzęt do regeneracji brzeszczotów.  

Więcej informacji na temat produktów i usług oferowanych przez Spinelli Palanca Services znajdziesz tutaj - https://www.spinelli-palanca.fr/

 

 

***