Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Renowacja starych domów: od hobby do biznesu

Dodane przez Kirsten Longmuss, Public Relations Specialist

Dla wielu właścicieli traków Wood-Mizer przygoda z drewnem zaczyna się jako hobby, a z czasem zamienia się w prawdziwy biznes, który daje nie tylko przyjemność, ale i zyski.

Kim i Christian Zibulla z małego miasteczka Berkum w Niemczech prowadzą międzynarodową firmę budowlaną. Fascynacja starą architekturą sprawiła, że kilka lat temu kupili na aukcji zniszczony, lecz piękny budynek.

"Szukaliśmy domu, w którym moglibyśmy zamieszkać, ale nie mogliśmy przegapić takiej okazji", powiedziała Kim. "Nikt nie chciał kupić tego domu z obawy przed wysokimi kosztami renowacji i restrykcyjnymi wymogami związanymi z ochroną zabytków.”

Po wielu miesiącach pracy dom został całkowicie odrestaurowany, a Kim i Christian Zibulla stwierdzili, że jednak nie zamieszkają tam i kupili drugi, podobny dom tuż obok, a ten korzystnie sprzedali.

Teraz rodzina ciężko pracuje nad trzecim już domem, obok którego powstanie warsztat stolarski. W naprawę budynków zaangażowano dziesięć osób. Codziennie wykorzystują do pracy maszyny Wood-Mizer - trak LT20 oraz drugi, mobilny LT70, a także obrzynarkę EG100. Niedawno na plac budowy dostarczona została także strugarko-frezarka Wood-Mizer. Kim i Christian bardzo cenią fakt, że wszystkie maszyny są łatwe w transporcie i montażu bezpośrednio na placu budowy.

To doświadczenie pomogło Kim i Christianowi zamienić swoje hobby w nowy biznes – usługi renowacji starych domów. Teraz także inni miłośnicy architektury mogą dzięki nim cieszyć się możliwością zamieszkania w pięknym, odrestaurowanym domu z duszą.