Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Inspiracje z Kanady – budowa domku letniskowego pośród lasu

Dodane przez Ryan Moore, Wood-Mizer

Inspiracje z Kanady – budowa domku letniskowego pośród lasu

Wystarczy przejść niewielką kładką zawieszoną nad strumykiem, aby dostać się do miejsca, w którym Andrew Koessler ukończył swój najnowszy projekt – przepiękny domek letniskowy z drewna. Ta drewniana konstrukcja jest dopełnieniem głównego budynku mieszkalnego, który mieści się w prowincji British Columbia w Kanadzie. Domek letniskowy zaprojektowany został z myślą o przyjaciołach i znajomych, którzy często przyjeżdżają do rodziny Andrew. W domku mają do dyspozycji antresolę z podwójnym łóżkiem, obszerny salon i niewielką kuchnię z bieżącą wodą. Usytuowany na niewielkim wzniesieniu wśród leśnych drzew domek letniskowy o wymiarach 2,75 x 3 m i wysokości 5 m, oferuje odwiedzającym wyjątkowo dużo przestrzeni i komfortu.

– Mieliśmy już dość spania na materacach, z których uchodziło powietrze – stwierdza Andrew. – Teraz nocleg w środku lasu, tuż nad potokiem, to czysta przyjemność. Nie przypominam sobie, aby któryś z naszych gości narzekał na brak warunków do wypoczynku w naszym nowym domku.

 

Andrew Koessler and his British Colubmia cabinAndrew Koessler and his British Colubmia cabin
Cabin in British ColumbiaCabin in British Columbia


Do realizacji tego oryginalnego projektu Andrew wykorzystał traka taśmowego Wood-Mizer LT40 Hydraulic oraz drewno pozyskane z najbliższej okolicy. Drewno użyte do budowy domku, a dokładnie gatunki takie jak żywotnik olbrzymi, daglezja zielona oraz klon, zostało w całości pozyskane z lasu należącego do Andrew i przetarte w jego warsztacie, przy czym około 85% tarcicy wytworzono na traku Wood-Mizer.

– Jestem dumny z tego, że zdołałem zbudować ten dom samodzielnie. Wyjątek stanowiły masywne belki, do transportu których potrzebowałem pomocy z zewnątrz – mówi Andrew.

 

Cabin in British Columbia with unique windowsCabin in British Columbia with unique windows
Cabin living in British Columbia Cabin living in British Columbia
Cabin with loft in British ColumbiaCabin with loft in British Columbia

 

Andrew zainteresował się rzemiosłem tartacznym w momencie, gdy zaistniała potrzeba odbudowy niewielkiego pomostu znajdującego się na jego posesji. Szybki rachunek ekonomiczny uzmysłowił mu, że warto zainwestować we własnego traka.

– Pomyślałem, że mając własną maszynę do cięcia drewna, mógłbym zrealizować wiele innych ciekawych projektów wokół domu, a Wood-Mizer okazuje się najlepszym narzędziem do osiągnięcia tego celu – tłumaczy Andrew Koessler.

Andrew rozpoczął swoją przygodę z produkcją drewna od mniejszego traka Wood-Mizer i pomimo braku doświadczenia udało mu się uzyskać bardzo dobre efekty. Postanowił więc, że zrealizuje więcej ciekawych projektów na traku taśmowym, wykorzystując prywatne zasoby leśne. Swój najważniejszy projekt drzewny – budowę domku letniskowego - wykonał po przesiadce na większy model traka, czyli na traku przewoźnym LT40 z zestawem hydrauliki.

 

Andrew Koessler with his Wood-Mizer portable sawmill in CanadaAndrew Koessler with his Wood-Mizer portable sawmill in Canada
Loft view from cabin in CanadaLoft view from cabin in Canada
Loft with bed from Canada cabinLoft with bed from Canada cabin


Po skończeniu budowy domku letniskowego nad potokiem Andrew przystąpił do kolejnych prac. Postanowił wyremontować swój dom mieszkalny zbudowany z drewna i rozbudować garaż na maszyny rolnicze. Andrew przyznaje, że chyba nigdy nie zabraknie mu pomysłów na to, jak wykorzystać traka taśmowego Wood-Mizer. Andrew stara się maksymalnie wykorzystywać konstrukcje, które do tej pory stworzył.

– Uwielbiam pracować kreatywnie, a posiadanie traka Wood-Mizer pozwala mi na spełnienie wielu marzeń związanych z drewnem – dodaje Andrew.

 

***