Wood-Mizer wprowadza trak LT15CLASSIC WIDE do obróbki dużych kłód.

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Wprowadzenie na rynek nowego traka LT15CLASSIC WIDE stwarza możliwość przecierania kłód o średnicy do 90 cm i produkcji desek o szerokości do 83 cm przy pomocy prostego, wytrzymałego i niedrogiego urządzenia dostępnego nawet dla niewielkich zakładów.

"Od czasu swojej premiery w 1997 roku, trak LT15 jest jednym z najbardziej popularnych traków Wood-Mizer na świecie", mówi Krzysztof Kropidłowski, Dyrektor Handlowy Wood-Mizer Industries. "Zauważyliśmy, że wielu właścicieli traków LT15 interesuje możliwość cięcia większych kłód. Dzięki nowemu trakowi LT15CLASSIC WIDE stało się to możliwe".

Na wielu rynkach kłody o dużej średnicy są tańsze niż inne, ponieważ niewiele tartaków jest w stanie je przetrzeć. Ponadto drewno z takich kłód posiada unikalny rysunek, który czyni je szczególnie atrakcyjnym dla branży meblarskiej. Dla posiadaczy LT15CLASSIC WIDE oznacza to różnorodne możliwości czerpania zysków z przecierania kłód o dużej średnicy.

"LT15CLASSIC WIDE cieszy się dużym powodzeniem w USA, Afryce i Azji, dlatego uważamy, że będzie także świetnym uzupełnieniem europejskiej oferty produktów. Wszystkie funkcje i opcje dobrze już znanego traka LT15 są dostępne również w LT15CLASSIC WIDE", mówi Krzysztof Kropidłowski.

LT15CLASSIC WIDE miał swoją europejską premierę podczas targów LIGNA w 2019 roku w Niemczech, podczas których cieszył się bardzo zainteresowaniem.

SPECYFIKACJA LT15CLASSIC WIDE:

Wymiary cięcia:
Maksymalna średnica kłody: 91 cm
Długość kłody: 5,2 m (2 segmenty po 2,7 m każdy) lub 5,4 m (3 segmenty po 1,95 m każdy)

Prześwit między rolkami: 90 cm
Szerokość cięcia (kantówka): 73 cm

Silnik:
W standardzie: Elektryczny 11 kW
Opcjonalnie: Benzynowy 25 KM

Privacy Policy