NOWOŚĆ - LX50, najbardziej przystępny cenowo trak taśmowy Wood-Mizer!

By Wood-Mizer, Europe

Wood-Mizer wprowadza na rynek nowy model traka, dostępny dla każdego pasjonata stolarstwa.

Nowy trak LX50, zaprezentowany po raz pierwszy na targach LIGNA w maju 2019 roku, został właśnie wprowadzony na rynek.

LX50 powstał z potrzeby połączenia wszystkich największych korzyści płynących z technologii traków taśmowych Wood-Mizer w najprostszy możliwy sposób i stworzenia traka dostępnego dla każdego miłośnika pracy z drewnem.

LX50 at Ligna

LX50 wykorzystuje dobrze znaną Wood-Mizer technologię wąskiego rzazu. Cienki, 0,7-milimetrowy brzeszczot wytwarza mniej trocin podczas obróbki i daje w rezultacie więcej produktu końcowego z każdej kłody. Zastosowanie tego typu brzeszczotu jest również korzystne ze względu na większą dokładność cięcia i mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Cięcie przy użyciu LX50 jest niezwykle proste. Manualny załadunek i docisk kłody, regulacja położenia i naciągu brzeszczotu oraz ręczny system posuwu za pomocą korby czynią go naprawdę łatwym w obsłudze.

Niskie łoże zastosowane w LX50 sprawia, że załadunek kłody nie wymaga wielkiego wysiłku, a przy pomocy obracaka ręcznego można wykonać to sprawnie i szybko.

Prosta konstrukcja idzie w parze ze wszystkimi zaletami technologii Wood-Mizer. Maszt w konstrukcji xFRAME zapewnia stabilność i wytrzymałość. Dzięki temu LX50 gwarantuje dokładne i precyzyjne cięcia.

Trak LX50 pakowany jest na jednej palecie, aby zmniejszyć koszty transportu. Korzystając z prostych instrukcji graficznych i wideo każdy jest w stanie złożyć maszynę i zacząć cięcie drewna.

Dostępny już teraz u wszystkich przedstawicieli Wood-Mizer! Zadzwoń i zamów, dostawa już wkrótce!

GŁÓWNE KORZYŚCI:

  • Przystępny cenowo i łatwy w użyciu.
  • Wytrzymały i stabilny.
  • Precyzyjne cięcie i mniej trocin.

DANE TECHNICZNE:

Wymiary cięcia:

Maksymalna średnica kłody: 66 cm
Długość kłody: 3,8 m (3 segmenty po 1,53 m)
Prześwit między rolkami: 55 cm
Szerokość cięcia (kantówka): 50 cm

Silnik:

W standardzie: Elektryczny 5,5 kW
Opcjonalnie: Benzynowy 14 KM

LX50

LX50

LX50

LX50

LX50

LX50

Privacy Policy