Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Trak LT15 na szczycie góry w Słowenii

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Traki firmy Wood-Mizer można znaleźć nie tylko w zakładach przetwórstwa drzewnego, ale także w wielu niezwykłych miejscach. Jednym z takich miejsc jest szczyt słoweńskich Alp, gdzie usytuowany jest kościół św. Anny.

Dozorcą kościoła św. Anny jest Jože Potocnik, którego dom znajduje się w najbliższym sąsiedztwie kościoła. Jego syn Vinko jest odnoszącym sukcesy biznesmenem, który mieszka w pobliskim mieście Ravne na Koroškem.

„Odwiedzam mojego ojca w weekendy, aby pomóc mu w pracach domowych” – przyznaje Vinko. „Staramy się, aby kościół był zadbany i czysty, ale upływający czas i niekorzystne warunki atmosferyczne niszczą budynek, dlatego jego częste naprawy są niezbędne”.

Aby móc wyremontować kościół, Vinko zakupił duże ilości drewna. Zdał sobie jednak sprawę, że aby go naprawić potrzebne będą deski o różnych wymiarach. – „Mieliśmy bardzo dużo desek, ale wszystkie miały różną wielkość. Nie posiadaliśmy nawet dwóch o takiej samej długości” – wyjaśnia Vinko.

W 2011 roku Vinko zakupił traka LT15 firmy Wood-Mizer. – „Od razu zwróciłem uwagę na traka LT15 ze względu na jego niewielki rozmiar. Trak LT15 jest na tyle mały, że mieści się w szopie i w razie potrzeby można przecierać na nim drewno. Istotne było również dla nas, że cena traka LT15 była bardzo przystępna” – kontynuuje Vinko. „Niedaleko nas, w Ravne na Koroškem znajduje się również punkt serwisowy, w którym można zregenerować brzeszczoty firmy Wood-Mizer.”

Vinko zaczął od małych projektów, takich jak cięcie desek na ogrodzenie, aby móc realizować większe, jak robienie drewnianych mebli. Stworzył m.in. stół i ławki znajdujące się przed kościołem, z których chętnie korzystają pielgrzymi. Z czasem wyremontował nawet drewniany dach domu swego ojca oraz szopę.

Kościół wraz ze znajdującą się w jego wnętrzu ikoną Czarnej Madonny jest miejscem modlitwy i medytacji, bardzo chętnie odwiedzanym przez pielgrzymów z wielu zakątków Europy.