Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wood-Mizer przedstawia traka LT70 HEAVY-DUTY

Trak LT70 HEAVY DUTY na przemysłowym łożu z podwójnymi oporami bocznymi
02.12.2020

Trak LT70 HEAVY-DUTY to połączenie zaawansowanej głowicy tnącej zapożyczonej z profesjonalnego traka LT70, cenionego za wyjątkową efektywność przecierania oraz najnowocześniejszego, solidnego łoża pochodzącego z przemysłowego traka WM4000. Takie zestawienie gwarantuje wysoką efektywność przecierania, bardzo dobrą jakość uzyskanej tarcicy i co najważniejsze, łatwość obsługi maszyny. "Użytkownicy traka LT70 HEAVY-DUTY potwierdzają, że wydajność produkcji w ich zakładach znacznie wzrosła, właśnie dzięki wyższemu komfortowi obsługi traka i możliwości zwiększenia tempa przetwarzania kłód," mówi Hubert Powietrzynski, Kierownik Działu Sprzedaży Wood-Mizer.

 

LT70 HEAVY DUTY on industrial bed from WM4000

Dobrze znana i ceniona głowica tnąca traka LT70 oferowana jest w dwóch szerokościach – w wersji STANDARD do kłód o maksymalnej średnicy 95 cm, oraz w wersji WIDE do kłód o średnicy nie większej niż 105 cm. Prześwit między rolkami w głowicy standardowej umożliwia cięcie desek do szerokości 73 cm, a dzięki głowicy szerokiej wartość ta zwiększy się do 86 cm. Głowica jest standardowo wyposażona w system odbioru desek, który usprawnia przekierowanie przetartego materiału z kłody bezpośrednio na przenośnik taśmowy.

Rekomendowane brzeszczoty dla traka LT70 HEAVY-DUTY mają 38-50 mm szerokości i 467 cm długości, a dla wersji LT70WIDE HEAVY-DUTY to 38 mm szerokości i 500 cm długości. Pracę brzeszczotów usprawnia zmodyfikowane elektrycznie regulowane ramię prowadnika i układ automatycznego smarowania, które znacznie ulepsza proces przecierania i stabilizuje pracę brzeszczotu podczas cięcia materiałów o różnych wymiarach. Konfigurację można wzbogacić o korowarkę wydłużającą żywotność brzeszczotu i wskaźnik laserowy ułatwiający precyzyjne cięcie.

 

Sawing head from LT70WIDE on HEAVY DUTY sawmill

LT70 HEAVY DUTY Remote Operator Station with PLC2 and Super Hydraulics manipulators

Standardowe wyposażenie traka LT70 HEAVY-DUTY obejmuje zdalny pulpit operatora, który może być usytuowany w najdogodniejszym dla operatora miejscu. Pulpit ten ma wbudowany, szybko i precyzyjnie działający SW10 Setworks – urządzenie do automatycznego ustawiania grubości cięcia desek, który jest chętnie wybierany przez klientów. Opcjonalnie można również doposażyć traka w układy PLC1, PLC2, lub Accuset 2.

Seria traków HEAVY-DUTY została zbudowana na masywnym i wytrzymałym łożu, oferującym w standardzie solidny dwuwspornikowy docisk centralny, rolkę amortyzującą i krótki przenośnik taśmowy. Łoże traka zasilane jest układem hydrauliki SUPER, zaprojektowanej do szybkiego i sprawnego manewrowania kłodami o ciężarze do 3 ton. Wysokowydajna pompa hydrauliczna o mocy 5,5 kW zasila takie układy jak - dwie rolki obrotowe na podwójnych siłownikach umożliwiające łatwe ułożenie kłody na łożu, obracak łańcuchowy dwukierunkowy do sprawnego obracania ciężkich kłód, oraz trzy podwójne opory boczne zabezpieczające kłodę i zapewniające stabilność podczas obracania. Konfiguracja łoża traka może być rozszerzona o przedłużenie łoża traka (o długościach 0,9 lub 3,6 m), rampę załadowczą, stół sortujący lub zestaw podwyższenia łoża umożliwiający lepsze dopasowanie do istniejących już linii produkcyjnych przerobu drewna.

 

LT70 HEAVY DUTY industrial bed with double side supports

LT70 HEAVY DUTY on industrial bed with power feed rollers

 

“Trak LT70 HEAVY-DUTY to potężna maszyna na solidnym i mocnym łożu, która bez problemu radzi sobie z ogromnymi kłodami. Dodatkowy zestaw wyższych nóg podnosi ramę, co sprawia, że sprzątanie trocin pod łożem jest dużo łatwiejsze,” - mówi Hubert Powietrzynski. “Łoże traka wyposażono w bardzo wydajny system hydrauliki pozwalający na szybkie układanie ciężkich kłód i tym samym na zwiększenie wydajności produkcji. Dla dużych zakładów przerobu drewna, trak LT70 HEAVY-DUTY jest bardzo trafną inwestycją, która umożliwi wzrost wydajności i dalszy rozwój przedsiębiorstwa”.

Więcej informacji znajdziesz na:
https://woodmizer.pl/lt70-heavy-duty-sawmill
https://woodmizer.pl/lt70wide-heavy-duty-sawmill


Jeśli jesteś zainteresowany zakupem LT70 HEAVY-DUTY, skontaktuj się z lokalnym działem sprzedaży.

 

LT70WIDE HEAVY DUTY on industrial bed with raised legs