Popularny trak taśmowy Wood-Mizer LT15 teraz w wersji mobilnej

Trak taśmowy Wood-Mizer LT15Mobile podczas transportu (widok z lotu ptaka)
09.10.2020

Wood-Mizer przedstawia nową wersję popularnego traka taśmowego z serii LT15, który poszerza zakres możliwości tych maszyn, szczególnie w usługach obwoźnego przecierania drewna.

Seria traków LT15 stanowi dużą grupę maszyn firmy Wood-Mizer, obejmującą dobrze znane modele jak LT15START, LT15CLASSIC oraz LT15WIDE. “Zestaw podwozia w trakach z serii LT15 był już oferowany w latach wcześniejszych, jednak w bardzo prostej konfiguracji. Obecnie, prezentujemy nowe wersje mobilne maszyn LT15START i LT15CLASSIC zaprojektowane tak, aby były trakami przewoźnymi, co w praktyce oznacza, że wszystkie operacje na maszynie związane z transportem i przecieraniem drewna odbywają się ‘na kołach’.” - wyjaśnia Roman Frontczak, dyrektor korporacyjny ds. badań i rozwoju w firmie Wood-Mizer.

 

Trak taśmowy Wood-Mizer LT15Mobile

 

W wersji przewoźnej, standardowym wyposażeniem jest oś z kołami, zaczep holowniczy z kołem podporowym, hamulec (tylko w wersji podwozia do 1,3 tony), 8 regulowanych nóg, oraz układ oświetlenia maszyny zawierający światła obrysowe i tylną belkę oświetleniową. Dodatkowo istnieje możliwość dołączenia rampy załadowczej i ręcznej wciągarki, która ułatwi załadunek kłody na łoże traka. Ten system został zaprojektowany dla wszystkich modeli LT15START oraz LT15CLASSIC w konfiguracji z typem łoża S3.

 

Wood-Mizer LT15Mobile gotowy do jazdy

 

Do wyboru mamy dwa rodzaje osi: o maksymalnej nośności do 750 kg w konfiguracji z mniejszym modelem LT15START i do 1300 kg z mechanizmem hamulcowym dla wersji LT15CLASSIC.

 

Wood-Mizer LT15Mobile - w zestawie tylna belka oświetleniowa i światła obrysowe

 

Aby przygotować traka do pracy po przywiezieniu go na miejsce, pracownik musi odpowiednio wypoziomować łoże maszyny, zdemontować błotniki znad kół i usunąć blokadę masztu głowicy, która na czas transportu jest zawsze zabezpieczona. Teraz trak jest w pełni gotowy do pracy.

 

Wood-Mizer LT15Mobile wyposażony w zaczep holowniczy z kołem podporowym ko

 

“Przyglądając się zmodyfikowanej budowie traka taśmowego LT15, widać dużo zmian w konstrukcji masztu, głowicy tnącej oraz modułów łoża,” mówi Pan Roman Frontczak. “Zwiększyliśmy stabilność łoża podczas transportu. Wszystkie przewody układu oświetleniowego zostały poprowadzone po elementach ramy i są zabezpieczone osłonami. W nowej wersji traka, panel operatora ma możliwość montażu w dwóch położeniach: do pracy w wersji stacjonarnej maszyny oraz w wersji mobilnej. Zapewnia to prawidłową ergonomiczną pozycję operatora podczas obsługi maszyny w obu tych wersjach.”

 

Wood-Mizer LT15Mobile z silnikiem spalinowym KOHLER

 

Traki taśmowe z serii LT15 są produkowane od lat i stały się oczywistym wyborem dla wielu tartaczników na całym świecie. LT15 najbardziej ceniony jest za niezawodność, trwałość, łatwość obsługi, a wszystko to dostępne jest w korzystnej cenie. Nowa wersja LT15 Mobile z pewnością sprawi, że małe zakłady tartaczne, rolnicy, leśnicy oraz początkujący miłośnicy cięcia drewna, dostrzegą dodatkowe korzyści które oferuje ta maszyna.

Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym Wood-Mizer aby otrzymać więcej informacji.

 

Wood-Mizer LT15Mobile z głowicą przygotowaną do transportu

 

Privacy Policy