30 lat firmy Wood-Mizer na rynku europejskim

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Wieloletni, najwyższy poziom jakości, precyzji i niezawodności.

Drewno pozwala budować lepszy świat dla milionów ludzi na całym świecie. Celem firmy Wood-Mizer są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać i osiągać zyski.

“Obecnie ludzie na świecie są bardziej świadomi zagrożeń i patrzą z większą troską na ochronę i utrzymanie zasobów leśnych. Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne dla człowieka jest środowisko i zachowanie go w dobrej kondycji dla przyszłych pokoleń. Pragniemy uczestniczyć w tym niezwykle istotnym procesie.” – mówi Robert Bagiński, Prezes Wood-Mizer Industries.

Korzenie firmy Wood-Mizer tkwią w Ameryce, kiedy to w 1978 roku w Indianapolis w Stanie Indiana spotkali się jej założyciele: Donald Russel Laskowski i Daniel Robert Tekulve. Inżynierowie wspólnie zastanawiali się nad bardziej efektywnym sposobem przecierania kłód. Stworzyli oni maszynę dzięki której nowe możliwości stanęły otworem. Tym samym obróbka drewna w łatwy i rentowny sposób stała się faktem. Rozpoczęło to rewolucję wśród producentów tarcicy na całym świecie.

Fabryka założona w Indianapolis wyprodukowała ponad 2500 traków w ciągu zaledwie 5 lat. Wysokiej jakości przewoźny trak taśmowy do obróbki kłód, zazwyczaj kojarzony z bardziej kosztownymi urządzeniami, odniósł sukces!

W roku 1990 pewien polski przedsiębiorca, który w tamtym czasie przebywał w USA, dostrzegł ten potencjał i wprowadził produkty firmy Wood-Mizer na rynek europejski. To właśnie w Kole, w Polsce, w centrum Europy, została utworzona siedziba Wood-Mizer, aby obsługiwać rynki Europy, Afryki i Azji. Na przestrzeni lat firma rozwijała się wraz z popularyzacją technologii wąskiego rzazu w obróbce drewna.

„Europeizacja” traka Wood-Mizer stała się fak¬tem. Przystosowanie maszyn do warunków europejskich było bardzo rozsądnym posunięciem, nie tylko ze względu na certyfikację wyrobów, ale również pozwoliło to ograniczyć koszt gotowego produktu.

Wszystkie lata działalności Wood-Mizer w Kole to wiele nowych maszyn, w które zgodnie z mottem firmy „Gotowy produkt prosto z lasu” („From forest to final form”) wyposażane są tartaki na całym świecie.

Profesjonalna linia traków i innych urządzeń dla tartacznictwa zapewnia szeroki wachlarz możliwości, zarówno dla małych i średnich firm, jak i osób prywatnych.

Traki przemysłowe oraz automatyczne linie do obróbki kłód umożliwiają produkcję i rozwój na skalę przemysłową. Jednocześnie urządzenia te pomagają osiągać korzyści wynikające ze stosowania brzeszczotów w technologii wąskiego rzazu, zapewniając niższe koszty eksploatacyjne i wydajniejsze przetarcie każdej kłody.

Traki szerokotaśmowe są najnowszym osiągnięciem firmy Wood-Mizer, gdyż tworzono je z myślą o niezawodnej produkcji, nawet w najodleglejszych rejonach świata.

W ponad 100 krajach użytkownicy traków taśmowych korzystają z szerokiego asortymentu brzeszczotów Wood-Mizer do cięcia drewna. Aby osiągnąć najwyższą wydajność i jakość cięcia należy dobrać brzeszczoty odpowiednie dla rodzaju i gatunku obrabianego materiału. Brzeszczoty Wood-Mizer pracują na wszystkich kontynentach świata. Aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie obróbki drewna, nad rozwojem i udoskonalaniem brzeszczotów i profili pracują najlepiej wykwalifikowani specjaliści firmy Wood-Mizer. Bez względu na to, jaki rodzaj drewna ma być przecierany, firma Wood-Mizer oferuje brzeszczoty, które zaspokoją potrzeby wszystkich klientów.

Nowoczesne zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie gwarantują najwyższą jakość produktów w przystępnej cenie. Ogromne znaczenie w produkcji maszyn Wood-Mizer mają wysokiej jakości materiały oraz najlepsze dostępne podzespoły. Zastosowanie metod produkcyjnych Lean Manufacturing i ciągłe doskonalenie produkcji we wszystkich aspektach, pozwalają na nieustanne ulepszanie procesów i podwyższanie jakości gotowego produktu. Rygorystyczna kontrola jakości realizowana jest na każdym etapie produkcji – począwszy od koncepcji, poprzez rozwój, aż po ostateczny montaż każdego podzespołu.

W związku z ciągłym rozwojem firmy i rozbudową oferty produktowej przystosowanej do potrzeb klienta wzrasta ilość punktów sprzedaży i serwisu.

Pod marką Wood-Mizer rozpoczynają swoje życie nowe marki: TOOLS - oferująca piły tarczowe, noże, frezy i piły trakowe przeznaczone do wtórnej obróbki drewna oraz TITAN - z ofertą maszyn przemysłowych.

W ostatnim czasie Wood-Mizer stał się także właścicielem dwóch firm produkujących maszyny do obróbki drewna: szwedzkiego MORETENS oraz firmy Allwin, której siedziba znajduje się na Tajwanie. Dzięki temu w ofercie firmy pojawiają się frezarki, strugarki, piły stołowe i nowe rozrzynarki poziome. Oddziały te rozwijają się bardzo szybko dzięki czemu wzrastają możliwości produkcyjne.

Obecnie Wood-Mizer Industries jest dynamiczną firmą o zasięgu międzynarodowym. Nowoczesny zakład działający zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2015 zatrudnia ponad 400 pracowników.

Wielu klientów Wood-Mizer to małe i średnie firmy produkujące tarcicę z drewna pochodzącego z lokalnych upraw ekologicznych. Stolarze, rzemieślnicy i rolnicy mogą przecierać drewno na własne potrzeby w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. To oni aktywnie przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy i poprawy poziomu życia we wszystkich zakątkach świata. Wood-Mizer pragnie pomagać swoim klientom w wyborze właściwego produktu, który umożliwi realizację ich ambitnych planów.

Od początku swojej działalności, firma Wood-Mizer wyprodukowała ponad 80 000 traków oraz wiele innych urządzeń dla przemysłu tartacznego na całym świecie.

Privacy Policy