30 lat firmy Wood-Mizer na rynku europejskim

30-lecie Wood-Mizer
24.01.2020

 

Wieloletni, najwyższy poziom jakości, precyzji i niezawodności.

Drewno pozwala budować lepszy świat dla milionów ludzi na całym świecie. Celem firmy Wood-Mizer są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać i osiągać zyski.

Obecnie ludzie na świecie są bardziej świadomi zagrożeń i patrzą z większą troską na ochronę i utrzymanie zasobów leśnych. Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne dla człowieka jest środowisko i zachowanie go w dobrej kondycji dla przyszłych pokoleń. Pragniemy uczestniczyć w tym niezwykle istotnym procesie.” – mówi Robert Bagiński, Prezes Wood-Mizer Industries.

 

 

Korzenie firmy Wood-Mizer tkwią w Ameryce, kiedy to w 1978 roku w Indianapolis w Stanie Indiana spotkali się jej założyciele: Donald Russel Laskowski i Daniel Robert Tekulve. Inżynierowie wspólnie zastanawiali się nad bardziej efektywnym sposobem przecierania kłód. Stworzyli oni maszynę dzięki której nowe możliwości stanęły otworem. Tym samym obróbka drewna w łatwy i rentowny sposób stała się faktem. Rozpoczęło to rewolucję wśród producentów tarcicy na całym świecie.

 

 

Fabryka założona w Indianapolis wyprodukowała ponad 2500 traków w ciągu zaledwie 5 lat. Wysokiej jakości przewoźny trak taśmowy do obróbki kłód, zazwyczaj kojarzony z bardziej kosztownymi urządzeniami, odniósł sukces!

W roku 1990 pewien polski przedsiębiorca, który w tamtym czasie przebywał w USA, dostrzegł ten potencjał i wprowadził produkty firmy Wood-Mizer na rynek europejski. To właśnie w Kole, w Polsce, w centrum Europy, została utworzona siedziba Wood-Mizer, aby obsługiwać rynki Europy, Afryki i Azji. Na przestrzeni lat firma rozwijała się wraz z popularyzacją technologii wąskiego rzazu w obróbce drewna.

„Europeizacja” traka Wood-Mizer stała się faktem. Przystosowanie maszyn do warunków europejskich było bardzo rozsądnym posunięciem, nie tylko ze względu na certyfikację wyrobów, ale również pozwoliło to ograniczyć koszt gotowego produktu.

 

 

Wszystkie lata działalności Wood-Mizer w Kole to wiele nowych maszyn, w które zgodnie z mottem firmy „Gotowy produkt prosto z lasu” („From forest to final form”) wyposażane są tartaki na całym świecie.

Profesjonalna linia traków i innych urządzeń dla tartacznictwa zapewnia szeroki wachlarz możliwości, zarówno dla małych i średnich firm, jak i osób prywatnych.

 

 

Traki przemysłowe oraz automatyczne linie do obróbki kłód umożliwiają produkcję i rozwój na skalę przemysłową. Jednocześnie urządzenia te pomagają osiągać korzyści wynikające ze stosowania brzeszczotów w technologii wąskiego rzazu, zapewniając niższe koszty eksploatacyjne i wydajniejsze przetarcie każdej kłody.

Traki szerokotaśmowe są najnowszym osiągnięciem firmy Wood-Mizer, gdyż tworzono je z myślą o niezawodnej produkcji, nawet w najodleglejszych rejonach świata.

 

 

W ponad 100 krajach użytkownicy traków taśmowych korzystają z szerokiego asortymentu brzeszczotów Wood-Mizer do cięcia drewna. Aby osiągnąć najwyższą wydajność i jakość cięcia należy dobrać brzeszczoty odpowiednie dla rodzaju i gatunku obrabianego materiału. Brzeszczoty Wood-Mizer pracują na wszystkich kontynentach świata. Aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie obróbki drewna, nad rozwojem i udoskonalaniem brzeszczotów i profili pracują najlepiej wykwalifikowani specjaliści firmy Wood-Mizer. Bez względu na to, jaki rodzaj drewna ma być przecierany, firma Wood-Mizer oferuje brzeszczoty, które zaspokoją potrzeby wszystkich klientów.

 

 

Nowoczesne zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie gwarantują najwyższą jakość produktów w przystępnej cenie. Ogromne znaczenie w produkcji maszyn Wood-Mizer mają wysokiej jakości materiały oraz najlepsze dostępne podzespoły. Zastosowanie metod produkcyjnych Lean Manufacturing i ciągłe doskonalenie produkcji we wszystkich aspektach, pozwalają na nieustanne ulepszanie procesów i podwyższanie jakości gotowego produktu. Rygorystyczna kontrola jakości realizowana jest na każdym etapie produkcji – począwszy od koncepcji, poprzez rozwój, aż po ostateczny montaż każdego podzespołu.

W związku z ciągłym rozwojem firmy i rozbudową oferty produktowej przystosowanej do potrzeb klienta wzrasta ilość punktów sprzedaży i serwisu.

Pod marką Wood-Mizer rozpoczynają swoje życie nowe marki: TOOLS - oferująca piły tarczowe, noże, frezy i piły trakowe przeznaczone do wtórnej obróbki drewna oraz TITAN - z ofertą maszyn przemysłowych.

W ostatnim czasie Wood-Mizer stał się także właścicielem dwóch firm produkujących maszyny do obróbki drewna: szwedzkiego MORETENS oraz firmy Allwin, której siedziba znajduje się na Tajwanie. Dzięki temu w ofercie firmy pojawiają się frezarki, strugarki, piły stołowe i nowe rozrzynarki poziome. Oddziały te rozwijają się bardzo szybko dzięki czemu wzrastają możliwości produkcyjne.

 

 

Obecnie Wood-Mizer Industries jest dynamiczną firmą o zasięgu międzynarodowym. Nowoczesny zakład działający zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2015 zatrudnia ponad 400 pracowników.

Wielu klientów Wood-Mizer to małe i średnie firmy produkujące tarcicę z drewna pochodzącego z lokalnych upraw ekologicznych. Stolarze, rzemieślnicy i rolnicy mogą przecierać drewno na własne potrzeby w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. To oni aktywnie przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy i poprawy poziomu życia we wszystkich zakątkach świata. Wood-Mizer pragnie pomagać swoim klientom w wyborze właściwego produktu, który umożliwi realizację ich ambitnych planów.

Od początku swojej działalności, firma Wood-Mizer wyprodukowała ponad 80 000 traków oraz wiele innych urządzeń dla przemysłu tartacznego na całym świecie.

 

 

Privacy Policy