Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Pilarka stołowa MS300

Out of stock
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania
Pilarka stołowa o wysokiej precyzji cięcia

Pilarka stołowa o wysokiej precyzji cięcia i wielu możliwościach

Korzyści
  • Osłona typu SUVA do piły tarczowej - dostępna opcjonalnie.
  • Prowadnica równoległa z mikroregulacją.
  • Prowadnica poprzeczna z możliwością montażu po obu stronach stołu przesuwnego.
Opis Pilarka stołowa MS300

MS300 to solidna, precyzyjna a zarazem łatwa w obsłudze pilarka stołowa. Niewielka gabarytowo maszyna świetnie sprawdzi się w każdym zakładzie stolarskim. Żeliwny stół roboczy i szeroki stół przesuwny umożliwiają osiągnięcie wysokiej dokładności i powtarzalności ciętych elementów. Stabilność pracy i redukcję drgań zapewnia solidna żeliwna podstawa, na której osadzony jest stół przesuwny. Przesuw zrealizowany jest za pomocą hartowanych stalowych kulek, które gwarantują płynne podawanie materiału do cięcia. Dużą zaletą tego urządzenia jest płynna regulacja wysokości cięcia oraz w szczególności możliwość pochylenia piły w zakresie do 45 stopni.

Pilarka wyposażona jest w dwie prowadnice ułatwiające ustawienie materiału do cięcia: prowadnicę równoległą wraz z mikro regulacją do dziesiątych części milimetra oraz prowadnicę poprzeczną z regulacją kąta cięcia, która może być umieszczona po obu stronach stołu.

Bezpieczeństwo pracy operatora w trakcie cięcia gwarantuje montowana bezpośrednio nad piłą tarczową osłona typu SUVA, która posiada regulację wysokości oraz przesuw na boki.

Dla zwiększenia powierzchni podparcia materiału, stół przesuwny jest poszerzony o półkę boczną o wymiarach 500 mm x 360 mm, a stół roboczy powiększony przedłużeniem o długości 520 mm. Dodatkowo MS300 można wyposażyć w kolejne poszerzenie montowane przy stole roboczym o wymiarach 900 mm x 440 mm co sprawia, że na maszynie możemy ciąć materiał o dużych wymiarach.

Maszyna wyposażona została standardowo w silnik elektryczny o mocy 3 kW oraz piłę tarczową o średnicy 315 mm. Piłę tarczową należy dobrać z katalogu TOOLS w zależności od rodzaju ciętego materiału. Prędkość obrotowa piły wynosi 4500 obr./min - co zapewnia gładkie i estetyczne wykończenie powierzchni finalnej produktu.

MS300 posiada dwa porty odbioru trocin - jeden o średnicy 100 mm wychodzący z tylnej ścianki korpusu maszyny oraz drugi, o średnicy 50 mm wpasowany w osłonę piły SUVA. Porty są umiejscowione tak, aby zapewnić jak najlepsze odprowadzenie wiórów z okolic pracującej piły tarczowej oraz utrzymać czystość w miejscu pracy. W celu sprawnego usunięcia odpadów powstających podczas cięcia zalecamy montaż jednego z dostępnych w naszej ofercie zestawu odciągu trocin.

MS300 może przecinać elementy drewniane pod kątem 90 stopni do wysokości 100 mm. Przy pochyleniu piły o 45 stopni maksymalna grubość ciętego materiału zmniejszy się do 65 mm.

Read More
Filmy Pilarka stołowa MS300
Wyposażenie Pilarka stołowa MS300
Specyfikacja Pilarka stołowa MS300
Specyfikacja
Silnik
Silnik Elektryczny 3 kW (4 KM), 3-fazowy
Elektryczny 2.2 kW (3 KM), 1-fazowy
Wymiary cięcia
Wysokość cięcia 103 mm
Odległość między piłą tarczową a prowadnicą równoległą 800 mm
Długość stołu przesuwnego 1100 mm
1400 mm
Szerokość stołu przesuwnego 350 mm
Długość przesuwu 1085 mm
1235 mm
Długość stołu roboczego 900 mm
Szerokość stołu (całkowita) 750 mm
Piła tarczowa
Średnica 315 mm (12.4")
Obroty piły tarczowej 4400 obr/min
Średnica wrzeciona (w standardzie) 30 mm
Zakres regulacji piły tarczowej 0º - 45º
Opcje i akcesoria
Opcje Osłona typu SUVA do piły tarczowej
Poszerzenie stołu roboczego 440 mm x 900 mm (długość x szerokość)
Poszerzenie stołu przesuwnego 500 mm x 350 mm (długość x szerokość)
Mimośrodowa klamra zabezpieczająca do stołu przesuwnego
Otrzymaj wycenę Pilarka stołowa MS300