Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Canada

Wymarzony dom staje się rzeczywistością – przykład z Kanady

Nathan Shewchuk realizuje życiowe marzenie o budowie własnego domu po ośmiu latach ciężkiej pracy i zaangażowania, przy wsparciu kilku pomocników oraz traka taśmowego Wood-Mizer.

Trak Wood-Mizer LT40 pomaga w realizacji wymarzonego projektu - budowa szklarni ogrodowej w Kanadzie

Stan Kujala od dawna marzył o zbudowaniu przydomowej szklarni na terenie swojej posesji w Port Alberni, w kanadyjskiej prowincji British Columbia. "Uwielbiamy z żoną prace w ogródku warzywnym i mamy w tym spore doświadczenie," przyznaje Stan. "Zawsze marzyliśmy o tym, aby móc uprawiać warzywa przez kilka tygodni dłużej w roku, stąd pomysł zbudowania własnej szklarni."

Inspiracje z Kanady – budowa domku letniskowego pośród lasu

Wystarczy przejść niewielką kładką zawieszoną nad strumykiem, aby dostać się do miejsca, w którym Andrew Koessler ukończył swój najnowszy projekt – przepiękny domek letniskowy z drewna zbudowany tuż przy potoku. Do realizacji tego oryginalnego projektu Andrew wykorzystał traka taśmowego Wood-Mizer LT40 Hydraulic oraz drewno pozyskane z tutejszej okolicy.

Niezwykłe deski kuchenne z Nowej Szkocji

Położona na wyspie Cape Breton w Nowej Szkocji, w Kanadzie, firma Larch Wood produkuje ręcznie robione deski kuchenne z modrzewia uprawianego w sposób zrównoważony. Deski te charakteryzują się piękną kolorystyką i niezwykłym wzorem słojów. Larch Wood specjalizuje się w deskach ciętych wzdłużnie - są one trwałe i posiadają tzw. samouzdrawiającą się powierzchnię cięcia. Dzięki temu na desce nie powstają nacięcia i można cieszyć nią przez dziesiątki lat.