• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Aktualności Wood-Mizer

12 października 2017

Wood-Mizer laureatem Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”


Wood-Mizer został laureatem II edycji polskiego festiwalu filmowego poświęconego upowszechnianiu wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals - SDG’s).

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu CSR i Zrównoważonego Rozwoju. Festiwal ma charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Do udziału w konkursie zostały zakwalifikowane filmy, które poruszają ważne problemy społeczne, upowszechniają założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, a także propagują uniwersalne wartości. Jest też przeglądem najlepszych filmów dokumentalnych poświęconych takiemu rozwojowi, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia ich potrzeb. Nazwa Festiwalu nawiązuje do 17 Globalnych Celów zawartych w Agendzie ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju przyjętej przez wszystkie państwa członkowskie ONZ podczas Szczytu Zrównoważonego Rozwoju, który odbył się w dniach 23-25 września 2015 r. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Do II edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zgłoszono 58 filmów. Do konkursu zakwalifikowano 27 filmów przedsiębiorstw i organizacji w tym film zrealizowany przez Wood-Mizer.

5-go października 2017 r. w Collegium Da Vinci w Poznaniu, ogłoszono wyniki a najlepsze filmy zostały nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Tarczą oraz nagrodą publiczności.

Wood-Mizer zaprezentował film pt: "Nasza Zielona Planeta", który zdobył Brązową Tarczę w kategorii Przedsiębiorstw oraz nagrodę publiczności.

Ten krótki film pokazuje problemy napotykane przez rozwijające się rynki z rozległymi zasobami drzewnymi, a także możliwość ich odpowiedzialnego i zrównoważonego wykorzystania. To połączenie przyczynia się do wylesiania i nielegalnego pozyskiwania drewna. Wood-Mizer zadaje więc pytanie: "Co można z tym zrobić?"

Film przedstawia trzy różne osoby z trzech różnych kontynentów, które dzięki trakom Wood-Mizer rozwiązują problemy. W Afryce misjonarz wykorzystuje odpady z drewna sosnowego produkując ule. Przy tej działalności wielu okolicznych mieszkańców znalazło pracę. Na Filipinach wojna rządu z nielegalnym wyrębem drzew spowodowała, że dziesiątki tysięcy metrów sześciennych skonfiskowanego drewna, gniło rozrzucone po całych Filipinach. Znaleziono na to rozwiązanie – wyprodukowano około 150 000 biurek i krzeseł dla wiejskich szkół. W północnej Anglii rolnik szukał sposobu, aby utrzymać gospodarstwo rolne, kontynuując pracę, którą kochał. Otworzył tartak.

Jedna maszyna – wiele możliwości!

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Centrum prasowe Wood-Mizer

W tym miejscu można przeczytać wiele interesujących artykułów o właścicielach traków Wood-Mizer na całym świecie. Historie te przedstawiają sukcesy i ciekawe pomysły na biznes zrealizowane dzięki produktom firmy Wood-Mizer.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, produktów lub zamieszczonych artykułów, prosimy o kontakt.